Meie lugu
Kui peaksime Bisly loo kokku võtma vaid kolme sõnaga, oleks selleks: „väljakutse vastu võetud”! 2018. aastal sõlmisid Euroopa Liidu riigid roheleppe, mille üheks eesmärgiks on muuta hooned süsinikuneutraalseks ning vähendada CO2-heitmeid ehitussektoris, mis on EL-i suurim heitkoguste põhjustaja.
Täna teame, et mitte ainult Euroopa Liidus, vaid kogu maailmas tekitavad hooned ligi 30% kõigist kasvuhoonegaasidest ja tarbivad ligikaudu 40% kogu toodetud energiast. Erinevate hoonesüsteemide automatiseerimise abil on aga võimalik ehitiste CO2-heitkoguseid vähendada. Veelgi enam, ekspertide hinnangul oleks hoonete intelligentseks muutmine maailmamajanduse jaoks isegi 5-6 korda soodsam viis kliimapöörde eesmärkide täitmiseks kui näiteks üleminek elektrisõidukitele!
Globaalse kogukonnana on meie ühiseks ülesandeks vähendada oma CO2 jalajälge ning samal ajal leida kõige kuluefektiivsem ja kiirem tee kliimaeesmärkide saavutamiseks.
Bisly asutajatel oli seoses hoonete automatiseerimise ja süsinikuheitmete vähendamisega mitmeid olulisi küsimusi, näiteks, miks on vaid 5% hoonetest mingil viisil automatiseeritud ja miks neist omakorda 95% ei tööta korralikult? Miks ei võeta automatiseerimist kasutusele, kui võimalusi ja vajadust on nõnda palju? Miks on automatiseerimise tase nii vilets? Miks on hooneautomaatika nii kallis?
Vastused olid kõik üsna sarnased. Selles tehnoloogiavaldkonnas on keeruline kiiresti kasvada. Riistvarakomponendi tõttu tundus võimatu tulla välja targa hoone tehnoloogiaga, mida saaks laia haardega ja mitmetel turgudel korraga pakkuda. Standardiseerimine tundus teostamatu keerulise paigalduse ja väga paljude liikuvate süsteemiosade tõttu.